Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı VERİCİ KRİTERLERİ

Uzun bir zamandır Lösemi tedavisi gören 7 yaşındaki Tuğsan Yazıcı’ya hem bir umut olmak hem de lösemi hastalığına olan farkındalığı bir nebze de olsa artırabilmek adına CTATCA ailesi olarak, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çoçuklar Vakfı ile birlikte 4 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat 09:00’da “tükrük” örneği verme etkinliği düzenlenecektir.

Bu etkinlik Vakıf yetkililerinin Ercan Hava Trafik Yönetim Merkezine gelerek tükrük örneği alması şeklinde gerçekleştirilecektir. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirmeyi planladığımız bu etkinlik için, çıkan ekip ve giren ekibin yanı sıra dışardan gelmek isteyen üyelerimiz, tam sayının belirlenebilmesi adına en erken zamanda isimlerini Kemal ALDAĞ’a yazdırmaları rica olunur.

Verici olabilmek için belirli kriterlere sahip olmak gerekmektedir. Gerekli nitelikleri aşağı bulabilirsiniz;

 

Verici kriterleri aşağıdaki gibidir;

 

* 18-45 yaş

* KKTC Kimlik Kartına sahip

* Ciddi kronik hastalığı olmayan (Ör: By-pass, Kanser, Otoimmün hastalıkları, Tip I diabet)

* Daha önce bu amaç için örnek vermemiş bireyler (2000 ve 2003 yıllarında ara bölgede yapılan veya bir hasta adı ile düzenlenen kampanyalarda veya Kemal Saraçoğlu Vakfı binasına gelerek bir tüp kan veya tükürük örneği vermiş bireylerin kaydı tutulmaktadır.)

 

Ayrıca prosedür ile ilgili bilgileri www.kemalsaracoglu.org websitesinden bulabilir ve  https://www.youtube.com/wa tch?v=wrL0GQFVxhY&t=1s linkind en de bilgi alabilirsiniz.