Cyprus Turkish Air Traffic Controllers Association

Gelecek Aktiviteler

Ortadoğu ATCO Halı Saha Turnuvası Heryıl düzenlenen Ortadoğu Hava Trafik Kontrolörleri Arası Halı Saha Turnuvası(MECUP), bu yıl CTATCA'nın aracılığı ile KKTC'de düzenleniyor

Aırport Haber

EURO CONTROL NEWS

  • Communication, Navigation & Surveillance dashboard: EUROCONTROL’s new tool on fleet capabilities
    The dashboard provides reports and statistics on flights and aircraft with certain declared capabilities. It analyses the CNS and Performance Based Navigation (PBN) information contained in the ICAO Flight Plans submitted to the Network Manager. Launched in April 2017, it already has 244 users, including 84 air navigation service providers (ANSPs), 12 airports, 17 operators and 19 authorities.

AIRCRAFT NEWS

CTATCA HAVACILIK SEMİNERİNDE

CTATCA 5 Mayıs'ta Girne Üniversitesi'nde düzenlenen Havacılık Semineri'ne katkı koydu.

 Girne Universitesi Sivil Havacılık Yönetimi Başkanı Yrd.Doc.Dr.Cengiz Mesut'un katkaları sonrasında gerçekleştirilen havacilik seminerine Türkiye'nin ilk savunma bayan kontrolörü Tülay Akbulut, CTATCA Baskani Izzet Derkan ve CTATCA Başkan Yrd. Kemal Aldağ düzenlenen organizasyona konuşma ve sunumları ile katkı koydular. Havacılıkta kullanılan Teknoloji konuşmacıların sunumları ile detaylı bir şekilde anlatıldı. Seminer sonrasında havacılık ve denizcilik öğrencilerinin soruları ile organizasyon son derece faydalı bir şekilde tamamlandı. Organizasyonda Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı Prof.Dr.Süleyman Tolun da hazır bulundu.

İlgili Kuruluşlar