Cyprus Turkish Air Traffic Controllers Association

Gelecek Aktiviteler

Ortadoğu ATCO Halı Saha Turnuvası Heryıl düzenlenen Ortadoğu Hava Trafik Kontrolörleri Arası Halı Saha Turnuvası(MECUP), bu yıl CTATCA'nın aracılığı ile KKTC'de düzenleniyor

Aırport Haber

EURO CONTROL NEWS

  • Communication, Navigation & Surveillance dashboard: EUROCONTROL’s new tool on fleet capabilities
    The dashboard provides reports and statistics on flights and aircraft with certain declared capabilities. It analyses the CNS and Performance Based Navigation (PBN) information contained in the ICAO Flight Plans submitted to the Network Manager. Launched in April 2017, it already has 244 users, including 84 air navigation service providers (ANSPs), 12 airports, 17 operators and 19 authorities.

AIRCRAFT NEWS

 

CTATCA 20. Olağan Genel Kurulu Ercan Hava Trafik Yönetim Merkezi’nde 19 Nisan 2017 Salı günü saat 09:30’da gerçekleştirilmiştir.

 30 aktif üyeninde hazır bulunduğu genel kurul, divan başkanı ve yardımcısı seçimi ile başladı. Daha sonra dernek başkanı Kemal Aldağ'ın çok kısa bir açılış konuşmasının ardından toplantı resmen başlamış oldu. Kemal Aldağ faaliyet raporu ve ardından mali raporu okuyarak üyelerin oylamasında sunmuştur. Tüm üyelerin olumlu oylarıyla aklanan raporların ardından toplantı, yeni Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu seçimi ile devam etmiştir. Genel Kurul dilek ve temennilerin ardından ikramlarla sona ermiştir.

Oluşan yeni Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu şu şekildedir;

YÖNETİM KURULU

Başkan: İzzet DERKAN

Başkan Yardımcısı: Kemal ALDAĞ

Genel Sekreter: Güler ÇAĞLAR

Muhasip: Yılmaz ÇELİKER

Koordinasyon Sorumlusu: Eser ALİCİK

Sosyal İşler Sorumlusu: Hürmüs EROĞLU

Sosyal İşler Sorumlusu: Birce TAŞKOL

 

DİSİPLİN KURULU

Koral Kağcan

Toycan Özdoğanlar

 Yaşar Karaca {fastsocialshare}

İlgili Kuruluşlar