26 Nisan Dünya Pilotlar Günü Kutlu Olsun

2014 yılında ilk kez dünya genelinde kutlanan Dünya Pilotlar Günü, Türkiye’nin 1 numaralı pilot brövesine sahip olan Fesa Evrensev ’in 26 Nisan’da Türkiye semalarında gerçekleştirdiği ilk uçuşa ithafen Dünya Pilotlar Günü olarak kutlanıyor.

İçinde bulunduğumuz şu sıkıntılı süreç, tarihte 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanan en büyük buhran olarak nitelendirilmekte ve tüm sektörlerde olduğu gibi, en acı reçetelerinden biri de havacılık sektörüne kesilmiş vaziyettedir. Dünya genelinde, Covid-19 (Corona) virüs salgını sebebiyle uygulanan karantinalar, neredeyse tüm havayolu şirketlerinin uçuşlarının durmasına sebep olmuş, bu sektör çalışan ve şirketlerinin daha önce hiç karşılaşmadığı maddi ve manevi sorunları da beraberinde getirmiş durumda. Bu zorlu süreci en fazla hisseden meslek guruplarından biri olan pilotlarımızın, Dünya Pilotlar Gününü kutlamak isteriz.

Kıbrıs Türk Hava Trafik Kontrolörleri Derneği olarak, havacılık sektörüne geçmiş olsun dileklerimizi sunar, bu olumsuz koşullara rağmen, yeniden gökyüzünü fedakarlık, azim ve de coşkuyla dolduracağınız günlerin yakın olduğuna inancımız tamdır.

26 Nisan Dünya Pilotlar Günü Kutlu Olsun.