26 Nisan Dünya Pilotlar Günü Kutlu Olsun

2014 yılında ilk kez dünya genelinde kutlanan Dünya Pilotlar Günü, Türkiye’nin 1 numaralı pilot brövesine sahip olan Fesa Evrensev ’in 26 Nisan’da Türkiye semalarında gerçekleştirdiği ilk uçuşa ithafen Dünya Pilotlar Günü olarak kutlanıyor.

İçinde bulunduğumuz şu sıkıntılı sürecin en kısa zamanda bittiğini görmek en büyük arzumuz olmuş durumdadır. Dünya genelinde, Covid-19 (Corona) virüs salgını sebebiyle uygulanan karantinalar, neredeyse tüm havayolu şirketlerinin uçuşlarının durmasına sebep olmuş, bu sektör çalışan ve şirketlerinin daha önce hiç karşılaşmadığı maddi ve manevi sorunları da beraberinde getirmişti. Son günlerde yaşanan açılımlarla umuyoruz ki, tüm havacılık camiası bu sıkıntılı süreci süratle geride bırakacaktır. Yeniden havalimanlarımızın ve gökyüzünün uçaklarla ve yolcularla dolduğunu görmek bizleri de çok memnun edecektir.

Kıbrıs Türk Hava Trafik Kontrolörleri Derneği olarak, havacılık sektörüne geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, 26 Nisan Dünya Pilotlar Gününü en içten dileklerimizle kutlarız.